Co vám má ruka nabízí

Udělám vše pro to, abyste se po mé návštěvě cítila klidnější, sebevědomější ve své nové roli matky a odpočatější. Někdy stačí změnit drobnost a to, co dřív vypadalo jako velbloudí problém, odletí s komářím bzučením oknem ven. Pomůžu vám takovou drobnost objevit ještě dřív, než vám ten velbloud přeroste přes hlavu. Nebudou to zaručené tipy fungující sousedce, kamarádce, tchyni či paní z emimina, ale tip, s kterým se budete cítit dobře jenom vy a váš velbloud. Teda miminko. =) Ušetříte čas a získáte zase energii a chuť věnovat se svému drobátku naplno.

Jaká témata spolu můžeme řešit a jak vám pomůžu?

Péče o maminku. Péči si po porodu zaslouží každá žena. Věděla to naše společnost dříve a do dneška prokazují úctu a péči šestinedělkám v mnoha tradičních kulturách po celém světě. A proto i já uvádím péči o maminku na prvním místě. Chtěla bych, abychom ji my ženy přestaly brát jako nadstandard, ale jako samozřejmou součást poporodního období.

Výživa. Pravděpodobně jste se už někdy setkala se známou babskou radou uvařit ženě po porodu vydatný slepičí vývar. A babičky měly recht, protože kromě odpočinku podpoříte tělo v regeneraci takékvalitním jídlem, které vás vyživí a zahřeje, a přitom ho lehce strávíte. Dostanete ode mě tipy, co a jak zařadit do jídelníčku. Taky klidně nakoupím či navařím.

výživa v šestinedělí
břicho po porodu

Bříško. V bříšku se pomalu vše vrací na své místo, ale je na to potřeba dostatek času. Přeci jen rostlo devět měsíců! Velmi častým důsledkem uspěchaného šestinedělí bývá například rozestup břišních svalů, o kterém leckdy ani sama maminka netuší. Abyste se takovým zbytečným komplikacím vyhnula, podpořte proces dostatečným odpočinkem. Já vám bříško jemně namasíruju a ukážu, jak ho zavinovat do šátku. Také vás naučím prvky automasáže.

Jizvy. Doporučím bylinky a mazání a naučím vás, jak se o jizvy po porodu starat.

Bylinková vaginální napářka. Znáte napařování ucpaných nosních dutin nad hrncem s odvarem z heřmánku? Tak při vaginální napářce je princip stejný, jen nad hrncem sedíte. =) Podpoří hojení a čištění těla po porodu, protože párou se skrze vaginální sliznici dostávají účinné látky z bylinek do těla rychleji a efektivněji. Zní to možná nepohodlně, ale opak je pravdou. Kdybych měla popsat zážitek z napářky jedním slovem, bude to BLAHO. Napařování krásně prohřeje celou oblast pánevního dna a podbřišku a teplo je přesně to, co teď vaše tělo potřebuje. Poradím s výběrem bylinek a ukážu, jak na to.

Relax. Namasíruju vám nejen bříško, ale také záda, nohy či obličej za doprovodu uklidňující hudby a přírodních esenciálních vůní. K dispozici vám budou moje ruce, masážní baňky a mexický šátek rebozo. Vaše starosti rozpustíme v blaženém uvolnění těla i mysli.

vaginální bylinková napářka

Duše. Porod a celé to období po něm, které může trvat několik týdnů či měsíců, je velice emotivním a transformačním zážitkem. Možná potřebujete sdílet své dojmy a pocity s někým, kdo vás s porozuměním vyslechne. Třeba máte chuť se vyplakat? Nebo vysmát? Jsem tu pro vás, plně vás chápu a vy i vaše emoce jste se mnou v bezpečí. Protože ať máte se svým mužem jakkoli blízký vztah, to, co teď prožíváte, on nikdy chápat nebude. A je to tak v pořádku. Je to přece muž, ne? Tak nenechávejte všechno na něm.

Péče o domácnost. Úklid je to poslední, o co by se měla novopečená maminka starat. Ideálně. V ideálním světě ale nežijeme. Už se o nás a naši domácnost v šestinedělí nestará komunita žen ze sousedství a práce se sama neudělá. Proto nabízím, že umyju nádobí, vyperu, vyžehlím či vytřu, zkrátka co bude potřeba. Nebo spolu vymyslíme, jak vše zorganizovat, aby vás úklid vyčerpával co nejméně. (Základní tajný princip zní: snižte dočasně svoje nároky.)

péče o domácnost v šestinedělí
sžívání rodiny s novým miminkem

Starší děti. Sladit péči o miminko s péčí o starší sourozence nějaký čas trvá, proto vám zpočátku starší dítko pohlídám a zabavím. Spolu vymyslíme, jak starším sourozencům příchod nového člena do rodiny co nejvíce ulehčit.

Kojení. Pokud kojíte, je to jedno z nejzásadnějších témat, které možná řešíte, protože když nefunguje kojení, tak ani miminko není spokojené a šestinedělí ani náhodou neplyne v harmonii. Pokud jste v něčem ohledně kojení nejistá, podíváme se spolu na to, jak se miminko přisává a jestli dostatečně pije. Často stačí v začátku změnit úplnou maličkost, a předejdete tak mnohem větším problémům, které se z nedokonalého přisátí můžou vyvinout za pár měsíců. Kojení by vás rozhodně nemělo bolet.

kojení
nošení v nosítku

Péče o miminko. Možná si nejste jistá, jak miminko držet, jak ho koupat, jakou kosmetiku používat či nepoužívat. Přijde vám, že málo spí, příliš spí nebo moc pláče, a bojíte se, že možná děláte něco špatně? Poradím vám, ukážu. A hlavně ve vás podpořím sebejistotu, protože vy jediná vnímáte nejlíp, co vaše dítě potřebuje a která z mých rad vám bude skutečně vyhovovat

Nošení. Já nosit nebudu, říkala jste si ještě před porodem, ale teď s neodložitelným děťátkem v náručí vám najednou nošení přijde jako dobrý nápad? Poradím vám, jak vybrat šátek či nosítko, naučím vás základní úvaz a dám vám další praktické tipy, jak na to.

Perinatální ztráta

Při ztrátě miminka. I to se stává. A nezáleží na tom, v kterém týdnu těhotenství o miminko přijdete. Vždy je důležité dopřát tělu a duši čas k zahojení. Přijdu vás opečovat a vyslechnout. Podpořím vás, pokud se při zamlklém těhotenství rozhodnete nechat miminko odejít samovolně v domácím prostředí.

A vězte, že šestinedělí nutně šestým týdnem nekončí. Život s miminkem přináší neustále nové překvapující situace, a tak není neobvyklé, když se čerstvá maminka dostane do úzkých po třech měsících či po půl roce. Neváhejte mě proto kontaktovat kdykoli!

Cena mé péče

Balíček 3 pečujících návštěv. Působím v Hradci Králové, Dvoře Králové, Trutnově, Jaroměři, České Skalici a v přilehlém okolí. Obvykle moje návštěva trvá cca 1,5 hodiny. Kromě návštěv po porodu vám v rámci balíčku věnuji také čas k předporodnímu setkání a naplánování harmonického šestinedělí. A během celého šestinedělí můžeme být spolu v kontaktu přes telefon, e-mail nebo messenger. 2800 Kč

Jednorázová návštěva či předporodní setkání.  1000 Kč

Laktační poradenství 90/45 minut 800/ 400 Kč

Cestovné. 10 Kč/ km

Telefon či online videohovor. Pokud se necítíte na osobní setkání u vás doma, můžeme si zavolat nebo probrat vaši situaci formou online konzultace. Vyhradím si na to celou hodinu. 500 Kč. Do 15 minut se vám budu na telefonu věnovat zdarma.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial